Hona hemen 2018-2019 ikasturterako antolatu dituzten ekintzak:
HAUR biblioteka
IRAKURKETA KLUBAK
(Xenpelar Etxean)
► 3 – 5 urte
- EUSKARAZ (astearteak 17:15etan)
Urtarrilak 15 – 22 – 29 eta otsailak 5 – 12 – 19
- EUSKARAZ (asteazkenak 17:15etan)
Otsailak 27 eta martxoak 6 – 13 – 20 – 27 eta apirilak 3
► 6 – 8 años
- EUSKARAZ (astearteak 18:15etan)
Urtarrilak 15 – 22 – 29 eta otsailak 5 – 12 – 19
IRAKURKETA OZENKI
( Xenpelar Etxean )
► 9 – 11 urte / asteazkenak 17:30-18:30
- Leireren opor miresgarriak: azaroak 7 – 14 – 21 – 28
- Greziar mitoak: otsailak 6 – 13 – 20 – 27
- El fantasma de Canterville y otros cuentos: maiatzak 8 – 15 – 22 – 29
BIZARAIN ikastolaren biblioteka
IRAKURKETA KLUBAK
► 3 – 5 urte
- EUSKARAZ (astelehenak 17:00etan)
urriak 29 eta azaroak 5 – 12
► 6 – 8 urte
- EUSKARAZ (astelehenak 17:00etan)
urtarrilak 14 – 21 – 28 eta otsailak 4 – 11 – 18
IPUIN KONTAKETA (ez da beharrezkoa izena ematea)
► 9 – 11 urte / astelehenak 17:30etan
- Herkulesen lanak: urriak 29
- Sinbad marinelaren bidaiak: martxoak 11
- Mundu osoko ipuin harrigarriak: maiatzak 6
HELDUEN biblioteka
LITERATUR SOLASALDIAK
(Xenpelar etxean )
► EUSKARAZ: (astelehenak 19:00-20:30)
- Azaroak 12: Bilbaio-NY-Bilbao (Kirmen Uribe)
- Abenduak 10: Emakume biboteduna (Xabier Montoia)
- Urtarrilak 14: Waterloo-n galdutakoak (Xabier Etxaniz)
- Otsailak 11: Ohe hotzak (Jon Ariza de Miguel)
- Martxoak 11: Nola heldu naiz ni honaino (Kattalin Miner)
- Apirilak 8: Perla – John Steinbeck
- Maiatzak 13: Erlojugilea – Asier Serrano
► GAZTELERAZ: (astearteak 19:00-20:30 )
- Azaroak 6: En la distancia (Josefina Aldecoa)
- Abenduak 4: Ordesa (Manuel Vilas)
- Urtarrilak 8: La espera (Ha Jin)
- Otsailak 5: Desgracia (J.M. Coetzee)
- Martxoak 5: El niño que robó el caballo de Atila ( Ivan Repila)
- Apirilak 2: La carne (Rosa Montero)
- Maiatzak 7: Los turistas desganados (Katixa Agirre)
- Ekainak 4: No leer (Alejandro Zambra)
► INGELESEZ: (asteazkenak 19:00-20:30 )
- Azaroak 21: Lolita (Vladimir Nabokov)
- Abenduak 19: Farenheit 451 (Ray Bradbury)
- Urtarrilak 16: Everyman (Philip Roth)
- Otsailak 20: The handmaid’s tale (Margaret Atwood)
- Martxoak 20: The witches of Eastwick (John Updike)
- Apirilak 16: Voices from Chernobyl (Svetlana Alexievich)
- Maiatzak 15: The fifth child (Doris Lessing)
- Ekainak 19: The hours (Michael Cunnigham)
Comments are closed.